fundacja hereditas Spotkania z Zabytkami Spotkania z Zabytkami
Zarząd | Sprawozdania | Statut 
fundacja hereditas
"Od pałacyków na Skarpie po wielką płytę. Spacerkiem po Ursynowie"

Organizowane od kilku lat spacery po Warszawie cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Fundacja postanowiła więc poszerzyć pole swego działania o nowe dzielnice, skutkiem czego od sierpnia 2013 r. rusza cykl bezpłatnych spacerów po Ursynowie.

Projekt adresowany jest zarówno do mieszkańców dzielnicy Ursynów, jak i do tych, którzy po prostu lubią spacerować i pozyskiwać nowe infomacje o swoim (lub niekoniecznie swoim) mieście.

Do udziału w spacerach zapraszamy wszystkich: dzieci i młodzież, dorosłych, seniorów. Chcemy obalić wciąż istniejący stereotyp Ursynowa jako sypialni Warszawy i dlatego nasi przewodnicy opowiadać będą zarówno o tych „sztandarowych”, jak i mniej znanych obiektach. Sięgną do historii (także tej odległej), gdy w miejscu wieżowców znajdowały się osady, a dookoła nich szumiał wiekowy las pełen zwierzyny, na którą polować przyjeżdżał sam król. Pójdziemy szukać tych śladów do historycznego Parku w Natolinie i do Lasu Kabackiego. Wizytę złożymy na terenie starego kampusu SGGW oraz Konnych Wyścigów. Opowiemy o poligonie awangardy, jakim w latach 80. XX w. stał się Ursynów, o architektonicznych perełkach, które w wyniku tych eksperymentów powstały. Pojawią się historie o elitach, których przedstawiciele mieszkali w wielkiej płycie, a także wątki filmowe, z kultowych już produkcji.

Zobacz: Harmonogram spacerów

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.
Czas trwania projektu: lipiec - październik 2013 r.


Projekt współfinansuje