fundacja hereditas Spotkania z Zabytkami Spotkania z Zabytkami
Zarząd | Sprawozdania | Statut 
fundacja hereditas
Warszawskim szlakiem niepodległości - spacer
 

 

WARSZAWSKIM SZLAKIEM

 

NIEPODLEGŁOŚCI - spacer 

 

DATA: 11 listopada 2017 r.; godz. 13.00

MIEJSCE: przed wejściem głównym do Zamku Królewskiego w Warszawie 


11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli państwo polskie powróciło na mapy świata.  

Oddając hołd bohaterom walczącym o wolność Rzeczypospolitej, zapraszamy do wspólnego przejścia Warszawskim szlakiem niepodległości. Na trasie naszego spaceru znajdą się miejsca i obiekty, które w sposób bezpośredni jak i pośredni były świadkami burzliwej drogi naszego narodu do pełnej suwerenności. 

Zapraszamy - 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości; sobota, 11 listopada 2017 r godz. 13.00. Spotykamy się obok wejścia głównego do Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Wstęp wolny! 
 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”